Forum Manowar.phorum.pl Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
REGULAMIN

 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Manowar.phorum.pl Strona Główna » Regulamin Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
REGULAMIN
Autor Wiadomość
hevs
Administrator


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Poznań

Post REGULAMIN Odpowiedz z cytatem
REGULAMIN

I

1. Regulamin Forum Fanów Manowar'a ( http://manowar.phorum.pl/ ) jest najwyższą regulacją, której podlegają wszyscy użytkownicy forum.
2. Na http://manowar.phorum.pl/ obowiązuje również ogólna netykieta.

II DZIAŁANIA ZABRONIONE

1. Zamieszczanie cudzych tekstów (plagiat) zarówno na portalu jak i na forum. Zachowania takie ścigane będą przy użyciu wszystkich dostępnych środków (ban, usunięcie konta) (patrz załącznik A)

2. Obrażanie i atakowanie innych użytkowników. Konflikty osobiste proszę rozstrzygać na PW lub poprzez inne sposoby komunikacji nieangażujące forum. (nie dotyczy sytuacji wymienionych w części III)

3. SPAMing, flooding, trolling (patrz załącznik B)

4. Zamieszczanie treści obscenicznych, mogących urazić czyjeś uczucia (za wyjątkiem uzasadnionych przypadków, wtedy konieczne jest wyraźne zaznaczenie, jakich treści użytkownik może spodziewać się klikając na odnośnik)

5. Propagandy politycznej, religijnej, światopoglądowej (nie dotyczy wymiany poglądów między użytkownikami)

6. Używanie wszelkich form nowomowy (więcej na: http://www.stop-pokemonom.yoyo.pl/), nagminne łamanie zasad ortografii, gramatyki, interpunkcji i fleksji języka polskiego. Tego typu formy zapisu dopuszczone są jedynie w formie cytatów i stylizacji.

III

1. Na forum nie ma i nie będzie cenzury. Dozwolone jest wszelkie słownictwo, również to powszechnie uznane za wulgarne. Zabrania się jednak stosowania go w odniesieniu do innych użytkowników forum.

2. Portal i forum to miejsca swobodnej wymiany poglądów. Naturalnym jest więc, że często użytkownicy nie będą się ze sobą zgadzać. Konflikt przekonań to osobista sprawa użytkowników i administracja nie ma najmniejszego zamiaru, a także uprawnień, do rozstrzygania sporów. Dopóki nie naruszają punktu II2 - wszelkie formy dyskusji są dozwolone.

3. Zarówno na portalu jak i forum ważna jest swobodna dyskusja.
a) Uznanie danego wątku za offtopic zależy od autora tematu, w którym wątek został poruszony, gdyż to on najlepiej wie, jaka dyskusja jest na temat, a jaka już nie.
b) Na prośbę założyciela tematu administrator wydzieli nowy temat.
c) Posty absolutnie niezwiązane z tematem (wkraczające bardziej w dziedzinę spamu niż offtopicu) przenoszone będą do odpowiedniego tematu na forum techniczno-administracyjnym.

IV

Łamanie postanowień niniejszego regulaminu karane będzie wszelkimi dostępnymi środkami do tzw. bana i usunięcia konta włącznie.

ZAŁĄCZNIK A Prawo autorskie

Autorskie prawa osobiste
Są prawami "ojcostwa utworu" i obejmują przede wszystkim prawo autora do wiązania z dziełem jego nazwiska. Prawo to nigdy nie wygasa i jest, z natury rzeczy, niezbywalne, nie można się go zrzec ani przenieść na inną osobę. W ramach ochrony dóbr osobistych autor ma prawo do przedstawiania utworu pod pseudonimem lub anonimowo. Do osobistych praw autorskich należy także prawo do zachowania niezmienionej treści i formy utworu, zakazujące wprowadzania zmian, zniekształceń, przeinaczeń. Warto jednak nadmienić, że prawnie dopuszczalne jest zobowiązanie się twórcy w umowie do niewykonywania autorskiego prawa osobistego (tu: prawa do oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem).

Ochrona autorskich praw osobistych
Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, aby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności, aby złożyła publiczne oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. Jeżeli naruszenie było zawinione, sąd może przyznać twórcy odpowiednią sumę pieniężną tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę albo - na żądanie twórcy - zobowiązać sprawcę, aby uiścił odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez twórcę cel społeczny.

Przedmiot prawa autorskiego
Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:
* wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe),
* plastyczne,
* fotograficzne,
* lutnicze,
* wzornictwa przemysłowego,
* architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne,
* muzyczne i słowno-muzyczne,
* sceniczne, sceniczno-muzyczne, choreograficzne i pantomimiczne,
* audiowizualne (w tym wizualne i audialne).

Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia, chociażby miał postać nieukończoną. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności.

Nie korzystają z ochrony prawem autorskim
* idee i pomysły, chyba że są wyrażone oryginalną formą,
* urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole,
* akty normatywne lub ich urzędowe projekty,
* opublikowane opisy patentowe lub ochronne,
* proste informacje prasowe,
* pomysły i tematy badawcze oraz teorie i fakty naukowe,
* znane powszechnie od dawna formy plastyczne, przestrzenne lub muzyczne,
* elementy utworów pozbawione charakteru twórczego, np.: typowe tabele, rysunki, zestawienia pozbawione oryginalnej koncepcji np. alfabetyczne.
* utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub w ogrodach, jednakże nie do tego samego użytku,
* utwory wystawione w publicznie dostępnych zbiorach, takich jak muzea, galerie, sale wystawowe, lecz tylko w katalogach i w wydawnictwach publikowanych dla promocji tych utworów, a także w sprawozdaniach o aktualnych wydarzeniach w prasie i telewizji, jednakże w granicach uzasadnionych celem informacji,
* znaki firmowe użyte w celach informacyjnych.


ZAŁĄCZNIK B Objaśnienie terminów występujących w regulaminie

Spam. Istotą spamu jest rozsyłanie dużej liczby informacji komercyjnych o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
1. Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy,
2. Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości,
3. Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Trolling, Troll - wysyłanie wrogich, obraźliwych lub kontrowersyjnych wiadomości w celu wzniecenia kłótni. Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym (u trolli cechą charakterystyczną jest konfabulowanie dotyczące własnej pozycji społecznej, zawodu, wykształcenia, doświadczeń życiowych etc.). Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.
Troll zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. Znużenie dyskutantów objawiające się kończeniem dyskusji lub też wrzuceniem go do mordplika interpretuje jako odniesienie zwycięstwa.
Nieraz też autor podaje linki do stron z obrzydliwą zawartością, najczęściej tak zamaskowane, że niczego nieświadomy użytkownik widzi nagle zdjęcia zmasakrowanych zwłok, wypróżniających się ludzi, itd.
Trolling czasem bywa stosowany przez lamera - osobę, która podkreślając swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie (która w praktyce jest bardzo niewielka) próbuje wypowiedzieć się na temat wad czegoś/kogoś, próbuje "na siłę" pomóc komuś w problemie etc. Kiedy dochodzi do polemiki z osobami bardziej doświadczonymi w temacie, lamer może zareagować śmiesznymi i bezsensownymi argumentami. Wyśmiany i wyszydzony przez innych użytkowników, w wyniku złości zaczyna ich obrażać. Kończy się to w wielu przypadkach interwencją ze strony administratora lub moderatorów serwisu.

Flood - wielokrotne wysłanie tej samej wiadomości lub wielu różnych wiadomości w bardzo krótkich odstępach czasu. Floodowanie dotyczy wszystkich form komunikacji tekstowej i przejawia się w wielokrotnych powtórzeniach znaków interpunkcyjnych, liter, cyfr, uśmiechów internetowych itp. Zachowanie takie jest postrzegane jako nieetyczne i łamiące zasady netykiety.

Ban'y - (ang. zakaz lub zakazywać) zakładane są zwykle przez administratorów usług w reakcji na niepożądane zachowania użytkowników - na przykład wskutek złamania regulaminu usługi, nieprzestrzegania netykiety, prób naruszenia bezpieczeństwa systemu lub ograniczenia jego dostępności.
Sro Lip 01, 2009 17:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ReklamaSro Lip 01, 2009 17:19
Wyświetl posty z ostatnich:    
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Manowar.phorum.pl Strona Główna » Regulamin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Manowar.phorum.pl  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online